Menui gabius vaikus ir jų tėvus konsultuos Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogai

IMG 9679Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla jau ne vienerius metus vykdo menui gabių vaikų paieškos programą. Š.m balandžio 2 ir 3 dienomis mokyklos pedagogai ir moksleiviai atvyksta į Kretingą. Kaip atpažinti, ar vaikas tikrai gabus menams? Kaip nuspręsti – šokiui, dailei ar muzikai – teikti pirmenybę? Kaip vyksta mokymasis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, kurioje ugdymas pritaikytas specialiai menui gabiems vaikams? Į visus šiuos ir kitus tėvams, vaikams, pedagogams aktualius klausimus atsakys specialistai. Be to, čiurlioniukai atveža ir koncertinę programą.

Mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas įsitikinęs, kad Lietuvoje – daug talentingų ir menui gabių vaikų. Deja, tiems, kurie gyvena didesniuose miestuose, sudarytos palankesnės sąlygos gabumus ugdyti. „Esame tikri, kad visiems turi būti vienodos galimybės išbandyti jėgas, todėl nuolat vykstame į regionus, rodome mokyklos spektaklius, konsultuojame pedagogus, tėvus ir vaikus. Įvairių festivalių, koncertų metu atrenkame gabiausius muzikai, šokiui, dailei ir kviečiame mokytis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Žinoma, tėvams sunku išleisti vaikus mokytis į kitą miestą, tačiau iš ilgametės savo darbo praktikos žinau – ta baimė daug kainuoja, nes laiku neugdomi vaiko gabumai ilgainiui išnyksta ir nebeišauga į tikrą talentą“, – sako Romualdas Kondrotas.

Kretingos kultūros namuose balandžio 2 d. 15 val. čiurlioniukai atliks koncertinę programą, kurioje – du vienaveiksmiai baletai ,,Metų laikai“ ir ,,Paquita“ divertismentas. Individualių konsultacijų metu vaikų meninius gebėjimus tikrins ir rekomendacijas teiks baleto ir dailės skyrių specialistai. Taip pat lankytojai galės peržiūrėti Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių dailės parodą.

IMG 1254Balandžio 3 dieną Kretingos meno mokykloje nuo 14 val. muzikos skyriuje M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai surengs koncertą ir konsultuos, patars kaip atpažinti muzikai gabius vaikus, kaip juos toliau ugdyti, kad nenuvystų talentas.

„Nesvarbu apie kokią specialybę kalbėsime, itin svarbu teisingai įvertinti tiek vaiko norą šokti, piešti ar muzikuoti, tiek jo fizines, spalvos pojūčio ar klausos galimybes“, – sako direktoriaus pavaduotoja baleto skyriuje Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė. – Kaip tik todėl kviečiame tėvus, pedagogus ir vaikus atvykti į konsultacijas. Pasikalbėsime, patarsime, kaip ruoštis stojamiesiems egzaminams, ko tikėtis vaikams įstojus. Jei vaikas labai gabus, priimamame ir į šeštą ar septintą klasę, tačiau rekomenduojame pradėti mokytis kuo anksčiau.“

Į susitikimus su pedagogais reikėtų pasiruošti iš anksto. Besidomintiems muzika vaikams galima pasiruošti dainelę, būsimiems dailininkams – atsinešti savo piešinių, o šokėjams – apsirengti judesių nevaržančiais drabužiais.

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla – ugdymo įstaiga , skirta itin menui gabiems vaikams. Tai vienintelė Lietuvoje ugdymo įstaiga, kurioje suteikiamas ir meninis, ir bendrasis išsilavinimas. Mokykloje veikia muzikos, baleto, dailės skyriai, kuriuose jaunuosius menininkus ugdo aukštos kvalifikacijos specialistai. Mokslas visiems mokiniams yra nemokamas, o atvykusiems iš kitų miestų, suteikiamas nemokamas apgyvendinimas mokyklos bendrabutyje. Š. m. balandžio 12 d. 10 val. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (T. Kosciuškos g. 11, Vilnius) vyks atvirų durų diena, kurios metu tėvai ir vaikai galės apžiūrėti bendrabutį, pasikonsultuoti su mokyklos pedagogais.

Stojamieji egzaminai į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą vyks š. m. birželio 7-8 dienomis.

Daugiau informacijos mokyklos interneto svetainėje adresu www.cmm.lt