Kretingos centrui tvarkyti – šilutiškių patirtis

siluteAistas MENDEIKA

Užvakar Kretingos rajono vadovai, lydimi būrio architektų, svečiavosi Šilutėje ir parsivežė didelį lagaminą įspūdžių, kuriuos pamėgins paversti tikrove ir pas mus.

Į Šilutę savivaldybės meras Juozas Mažeika, Administracijos direktorius Virginijus Domarkas bei architektai vyko norėdami pažiūrėti, kaip Šilutės rajono vadovai organizavo idėjų konkursą miesto centrui sutvarkyti. Rekonstruoti Kretingos Rotušės aikštę bei prieigas planuojama ir pas mus.

Pasak mero J. Mažeikos, šilutiškiai jau ir konkursą paskelbė, ir nugalėtojus išaiškino. Organizuoti idėjų konkursą jiems padėjo Lietuvos architektų sąjunga, kurios nariai profesionaliai parengė konkurso sąlygas. Todėl ir pasiūlymai buvo itin solidūs, juose viskas numatyta, rengiant projektus atsižvelgta į visus savivaldybės reikalavimus. Devynios idėjų autorių grupės pateikė išsamius pasiūlymus su schemomis bei maketais, kuriuose aiškiai matėsi, kas yra siūloma, ką ir kaip reikia tvarkyti. Iš jų atrinkti trys nugalėtojai. Jų sukurti miesto sutvarkymo projektai taps savivaldybės nuosavybe, todėl specialistai, rengdami techninį miesto centro sutvarkymo projektą, iš visų trijų pasiūlymų galės atsirinkti tai, kas labiausiai tinka.

„Ši kelionė man paliko itin gerą įspūdį. Tad manau, kad pasimokyti iš šilutiškių tikrai verta“, – sakė J. Mažeika.

Meras teigė, jog dabar bus vertinami visi parsivežti įspūdžiai, planuojama, kaip organizuoti konkursą Kretingos centrui sutvarkyti. Tikimasi, jog ir kretingiškiai samdys Architektų sąjungos specialistus. Pasak J. Mažeikos, suprantama, jog pastariesiems reikės kažkiek sumokėti, tačiau tokios investicijos atsiperka su kaupu. Mat tokiu atveju nebereikia vėliau pradėjus darbus taisyti įvairių klaidų, kurių sunku išvengti dirbant ne profesionalams.