Kretingoje lankėsi pirmoji kruizinė turistų grupė

0
276

Rasa GEDVILAITĖ

Prasidėjus šiltajam metų laikui, prasideda ir atostogų – kelionių – metas. Kasmet turistų grupės atvyksta ir į Kretingą. Trečiadienį čia apsilankė ir pirmoji kruiziniu laivu „Arcadia“ į Klaipėdos uostą atplaukusi turistų grupė iš Anglijos.

Kaip pasakojo ekskursiją vedusi kelionių agentūros „Klaipėdos Mėja“ gidė Diana Jomantaitė, atvykusių turistų tikslas buvo būtent Kretinga – aplankyti etnografinius objektus, vienuolynus, Žiemos sodą. Prieš tai turistai apžiūrėjo Klaipėdos senamiestį. „Kruizinių laivų keleiviai gali rinktis iš labai daug ekskursijų: Nida, Palanga, Klaipėda, Plateliai ir taip toliau. Ir iš visos tos gausybės pasiūlymų nemažai svečių renkasi ramią ir dvasingą ekskursiją į Kretingą. Visi svečiai būna sužavėti turtinga ir unikalia Kretingos muziejaus etnografine ekspozicija – daug klausinėja, jiems įdomus kiekvienas daiktas, ypač kaukės, darbo įrankiai. Visi pradeda aikčioti, kai užeiname į Žiemos sodą – jie neatsistebi, kaip kruopščiai dirba sodo moterys ir kaip jos geba prižiūrėti tiek daug augalų. Svečiai ilgam pasilieka įspūdžius iš bažnyčios – istorija užgauna jų širdis, priverčia susimąstyti. Ir visi svečiai, be išimties, važiuodami pro Kretingą neatsistebi – koks švarus, gražus ir žalias yra mūsų miestas“, – pasidalijo pastebėjimais gidė D. Jomantaitė, pristačiusi atvykusiems turistams pirmiausia Dvaro malūne esančią ekspoziciją „Saulės ratu“.

Pirmojoje kruizinio laivo grupėje, apsilankiusioje Kretingos muziejuje, buvo 38 svečiai iš Anglijos, tačiau taip pat laukiama atvykstančių turistų ir iš Amerikos bei Vokietijos.

Kretingos muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roma Luotienė informavo, jog kruizinių laivų grupės Kretingoje lankysis visą vasarą, o paskutinė grupė atvyks net rudenį – rugsėjo 26 dieną. Po pirmosios turistinės grupės, atplaukusios į uostamiestį laivu „Arcadia“, kitą dieną pasirodė turistai, atplaukę kruiziniu laivu „Explorer Ise“. Birželį laukiama dar vieno grupės, atplauksiančios laivu „Oriana“. O liepos mėnuo bus aktyviausias – pasirodys netgi keturios grupės, atplauksiančios laivais „Seven Seas Voyager“ ir „Ocean Princess“. Rugpjūčio 7 dieną kruizinis laivas „Thomson Spirit“ atplukdys dar vieną grupę, pageidaujančią apsilankyti Kretingoje. Be minėtosios paskutinės turistinės grupės rugsėjį laukiama dar vienos, atplauksiančios laivu „Seven Seas Voyager“.

Kruizinis laivas „Arcadia“ Klaipėdos krantus pasiekė pirmą kartą. Juo atplaukė 2100 turistų iš užsienio šalių.

Kruizinis sezonas uostamiestyje prasidėjo gegužės 8 -ąją, kai atplaukė jūrų milžinas – 290 m ilgio „Costa Pacifica“. Paskutinysis laivas „Aston“ šį sezoną į Klaipėdą turėtų atplaukti spalio 3-iąją. Specialistų teigimų, kruizinė laivyba šiemet beveik rekordinė. Tiek pat laivų Klaipėdoje sulaukta tik prieš pat sunkmetį – 2007 metais. Klaipėdos uostininkai džiūgauja, kad šią vasarą bus gausu kruizinių laivų. Ketina užsukti net 64 laivai.

Pernai uostamiestyje apsilankė tik 40 kruizinių lainerių. Birželio 17 d. Klaipėdoje laukiama lig šiol dar neregėto dydžio kruizinio laivo – 317 m ilgio „Celebrity Eclipse“, plaukiojančio su Maltos vėliava.