„Knygų Kalėdos“ atėjo ir į Darbėnus

darbenaiRasa GEDVILAITĖ |

Jau trečius metus vykstanti akcija „Knygų Kalėdos“, kurią inicijavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kasmet pradžiugina kai kurias miestelių ir kaimų bibliotekas – jos pasipildo naujomis knygomis. Šiemet tokia laimė nusišypsojo ir Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Darbėnų filialui. Čia antradienį perduotos 79 knygos.

Su Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos skyriaus pirmininke Airida Samavičiene, kuri ir atvežė akcijos metu paskirtas knygas Darbėnų bibliotekai, atvyko rašytojos Daiva Molytė-Lukauskienė ir Nijolė Kepenienė. Tad darbėniškiai turėjo galimybę su jomis pabendrauti, paklausyti jų kūrybos. Tądien moterys lankėsi ir Ylakiuose, o anksčiau dovanas perdavė Švėkšnai ir Vėžaičiams.

„Džiaugiamės, jog šiemet dovanų gavome ir mes, o dar susirinkę skaitytojai turėjo galimybę pabendrauti ir su rašytojomis, kurios nepagailėjo dovanų jiems – savo knygų. Mūsų biblioteka pasipildė dauguma tokių knygų, kurių ir neturėjome, tad bus ko naujo paskaityti. Labai esu dėkinga ir mūsų vietiniams skaitytojams, kurie neliko abejingi ir patys asmeniškai atnešė knygų. Pavyzdžiui, mus itin pamalonino Jūratė Laučiūtė ir Valdas Zaboras, dovanoję knygų. Žmonės supranta, kad kai kurių knygų galbūt jau nebepaims į rankas, o bibliotekoje knyga – amžinam naudojimui“, – džiaugėsi Darbėnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Paulikienė.

Šiuo metu Darbėnų bibliotekoje užregistruoti 192 skaitytojai. Su jais vyr. bibliotekininkė pernai buvo susitikusi padiskutuoti, ko trūksta, kokių pramogų pageidautų. Atsirado norinčių ir savo parodėles organizuoti. Didelis dėmesys skiriamas ir vaikams, kaip teigė vyr. bibliotekininkė, šis amžius labai svarbus norint įskiepyti meilę knygai.

Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ šiais metais surinkta daugiau nei 40 tūkst. knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms.

Jau trečią kartą surengta akcija tapo rekordine prie jos prisijungus šalies gyventojams, užsienio šalių ambasadoms, kultūros įstaigoms, verslo ir visuomeninėms organizacijoms, leidėjams ir rašytojams.

Akcijos metu surinktos knygos bus išdalintos daugiau nei tūkstančiui kaimų ir miestelių bibliotekų, taip pat šalies mokyklų bibliotekoms. Naujos knygos keliaus ir į lietuvių mokyklas Baltarusijoje ir Lenkijoje.

Šalies gyventojai bibliotekoms dovanojo naujų vaikų ir suaugusiųjų literatūros knygų, enciklopedinių leidinių apie Lietuvą, jos gamtą ir istoriją, meno albumų.

Pernai per šią akciją buvo surinkta daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų.