Karjera kretingiškį grąžino į… Kretingą

bonckusLaima STONKUVIENĖ |

Daugiau nei pusmetį be vadovo buvę Kretingos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai vėl jį turi. Šias pareigas, laimėjęs konkursą, nuo sausio 2 dienos eina 36-erių Kęstutis Bončkus.

„Teisėsaugos sistemoje esu 18 metų, ir visus juos praleidau dirbdamas Palangos policijos komisariate, – „Švyturiui“ pasakojo K. Bončkus. – Į Kretingos policijos komisariatą pernai vasarą atėjau siekdamas aukštesnių pareigų. Dabar ir dirbsiu, ir gyvensiu mieste, kuriame gimiau“.

Kad bus policijos pareigūnas, anot pašnekovo, tvirtai žinojo dar mokydamasis 11-oje klasėje. Baigęs vidurinę mokyklą, įstojo į Policijos akademiją. Po studijų pradėjo dirbti Palangos policijos komisariate, kuris ir buvo siuntęs mokytis. „Per darbo metus teko dirbti visose tarnybose – ir budėtojų dalyje, ir kriminalinėje policijoje, ir patrulinėje tarnyboje. Kur buvo sunkiausia? Manau, kad jeigu darbas patinka, jokie sunkumai nebaisūs. Tiesa, jis nėra lengvas, daug atsakomybės. Tačiau aš niekada nesigailėjau pasirinkęs šį kelią“, – atviravo pašnekovas.

Mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas – tvarkyti ir puoselėti sodybą Padvariuose, kur gyvena, patinka sportuoti. Jei reikia, kartu su kitais kolegomis dalyvauja ir varžybose. Su žmona Kristina, kuri yra vieno prekybos centro vadovė, augina du sūnus.

„Prevencijos poskyryje dirba 18 pareigūnų. Darbas „sustyguotas“, visi žino ir gerai atlieka savo pareigas. Vienas svarbiausių mano tikslų yra gerinti policijos bendravimą ir bendradarbiavimą su žmonėmis, stiprinti policijos autoritetą visuomenėje. Turime 100 procentų vykdyti mums pavestą pareigą – ginti, saugoti, padėti“, – kalbėjo naujasis Kretingos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Kęstutis Bončkus.

Beje, kaip rodo reprezentatyvi pernai atlikta Lietuvos gyventojų apklausa, pasitikėjimas šalies policija didėja. Per devynerius metus Lietuvoje dar nebuvo tiek daug saugiai besijaučiančių ir gerai policijos darbą vertinančių gyventojų, kaip šiuo metu. Pasitikėjimas policija siekia 69 procentus, o policijos darbą teigiamai vertina 64 proc. šalies gyventojų. 2004 m. policija pasitikėjo 20 proc. mažiau respondentų.

Kaip teigia Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, gyventojų pasitikėjimas yra vienas iš svarbiausių policijos veiklos vertinimo kriterijų. Apklausų rezultatai yra analizuojami, pagal tai sudarinėjami policijos veiklos planai, stengiamasi atsižvelgti į gyventojų nuomonę.

Apklausos rezultatai rodo, kad viena svarbiausių ir kartu geriausiai vertinama policijos veiklos sritis yra smurtiniai nusikaltimai. Svarbiausiomis, bet prasčiau vertinamomis policijos veiklos sritimis gyventojai, kurių iš viso šalies savivaldybėse buvo apklausta daugiau nei 3 tūkstančiai, įvardijo šias: vagysčių iš gyvenamųjų patalpų tyrimas, narkotinių medžiagų kontrolė, organizuoto nusikalstamumo kontrolė, darbas su nepilnamečiais.

Palyginti su 2012 m., išaugo visų vietinės policijos veiklos sričių vertinimas.

Dabar gyventojai daug dažniau, apibūdindami policijos pareigūnus, jiems priskiria teigiamas savybes. 66 proc. mano, kad pareigūnai yra tvarkingi, 56 proc. – išmano savo darbą, 46 proc. – yra mandagūs.

Tarp pagrindinių nepasitikėjimo policija priežasčių išlieka manymas, kad policininkai yra korumpuoti. Korumpuočiausiais, kaip ir 2012 m., tyrime įvardyti kelių policininkai. Labai korumpuotais juos laiko 15 proc. (2012 m. – 29 proc.), iš dalies korumpuotais – 63 proc. (2012 m. – 52 proc.) gyventojų.

REKLAMA
—————-
http://manodarbas.lt/siulo-darba-vilniuje