Grasino motiną sudeginti gyvą

0
252

Laima STONKUVIENĖ

Rajono Apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje 38-erių rajono gyventojas Audrius Savickas kaltintas tuo, jog pagrobė svetimą turtą bei grasino nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą esant pakankamam pagrindui manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas. Neišnykusį teistumą už kitą nusikaltimą turinčiam teisiamajam prokuroras pasiūlė skirti realią laisvės atėmimo bausmę.

Vagystę A. Savickas įvykdė šių metų birželį užsukęs pas vydmantiškį K. Š. Kaip teismui pasakojo pats kaltinamasis, jis tik norėjęs su nukentėjusiuoju  išgerti alaus, ir pats nesupranta, kodėl šovė mintis pavogti kambaryje padėtą 500 litų vertės mobilųjį telefoną, kurį netrukus iškeitė į kitą.

Rugpjūčio pabaigoje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, jis apsilankė motinos namuose. Pareikalavo pinigų, o pastarajai atsisakius jų duoti, pagrasino mamą nužudyti bei kitaip susidoroti. Žinodamas, kad po operacijos motina negali vaikščioti, grasino išversti ją iš lovos, į kambarį pripilti degaus skysčio ir padegti. Sakė: „Pamatysi, kaip pleškėsi lovoje“.

Nors A. Savickas prisipažino kaltu, teismui teigė nelabai atsimenantis, ar tikrai grasino mamai. „Pinigų pats turėjau, tad jų nereikalavau. Buvau neblaivus, susibarėme, gal ir pasakiau ką. Trūksta žodžių dėl to, ką padariau. Viskas per tą alkoholį“, – kalbėjo teisiamasis.

Valstybės kaltinimą palaikiusio prokuroro teigimu, A. Savicko atsakomybę sunkinančia aplinkybe laikytina tai, kad nusikalstamą veiką jis padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, o atsakomybę lengvina nuoširdus jo prisipažinimas. Prokuroro nuomone, teisiamasis neketina keisti gyvenimo būdo, todėl turi būti skirta reali laisvės atėmimo bausmė. Jo siūlymu, A. Savickas pataisos namuose turėtų  praleisti 11 mėnesių.

Vagyste bei grasinimu nužudyti kaltintą teisiamąjį gynęs advokatas akcentavo, kad jo ginamasis kaltę suprato, nuoširdžiai gailisi. Nukentėjusieji jam atleido, pretenzijų nereiškia, civilinių ieškinių nepateikė. „Realios laisvės atėmimo bausmės skirti tikrai nereikia, nes mano ginamasis jau keičia gyvenimą, įsidarbino. Be to, pataisos namai ir taip pilni nuteistųjų“, – sakė advokatas.

Suteikus paskutinį žodį, A. Savickas teigė, jog nukentėjusiųjų, jeigu jie būtų šalia, ir dar kartą atsiprašytų. Nuo skirto nuosprendžio priklausys,  kaip gyvens toliau, nes turi planų važiuoti gyventi pas užsienyje esančią savo šeimą.

Nuosprendžio ilgai laukti nereikės – jį teismas skelbs rytoj, lapkričio 21 dieną.

Reklama: www.geotermija.lt.