Dovanojo Kretingą iš paukščio skrydžio

112Vakar Kretingos ugniagesiai kartu su kolegomis iš Klaipėdos apskrities šventė Šv. Florijono – gaisrų sergėtojo dieną. Ta proga ugniagesiai kretingiškius miesto aikštėje kvietė dalyvauti konkursuose, susipažinti su gelbėjimo ir gaisrų technika, visus norinčius specialiu keltuvu kėlė į daugiau negu 50-ies metrų aukštį.

Norinčių apžvelgti Kretingą iš paukščio skrydžio netrūko. Tokią techniką mieste pamatysi ne kasdien – klaipėdiškiams priklausantis automobilis su bokšteliu naudojamas likviduojant gaisrus ir gelbėjant žmones aukštuose pastatuose. Toks bokštelis gali pasiekti 20-ąjį namo aukštį. Užsukę į Rotušės aikštę taip pat galėjo pamatyti gelbėtojų narų įrangą, techniką, skirtą likviduoti chemines avarijas.

Šiais moderniais įrenginiais klaipėdiškiai bet kada gali padėti kretingiškiams. Pastarieji džiaugiasi Savivaldybės dovanotomis ledo rogėmis, motoriniu siurbliu, dviem naro kostiumais. Kretingos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai taip pat priklauso trys autocisternos, du lengvieji automobiliai. Pamainose dirba 31 ugniagesys, 6 specialistai.

Vakar Kretingos ugniagesiai ne tik dalijosi informacija apie savo profesiją, dovanojo prizus ir ragino dalyvauti įvairiose atrakcijose. Jie kartu su kretingiškiais pasidžiaugė ir svariu laimėjimu. Antroji Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamaina Lietuvos Respublikos B pogrupio ugniagesybos sportinėse varžybose užėmė V vietą. Tam, kad patektų į respublikinį etapą, kretingiškiai turėjo laimėti Klaipėdos apskrities konkursą. Apskrityje kretingiškiai tapo pirmi ir išvyko į šalies varžybas Kaune. Iš 15 komandų jie buvo penkti.

Garbingą apdovanojimą miestui parvežė pamainos vadas Saulius Barisas, skyrininkas Saulius Noreika, vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Darius Kontrimas, ugniagesiai gelbėtojai Linas Bagdonas ir Gintaras Mačernis.

Autodalys

Ankstesnis straipsnisŠventę paminėjo išskirtinai
Kitas straipsnisTarsi krauju nusidažęs vanduo užminė detektyvą